KONTAKT OS ALLE HVERDAGE PÅ TLF. 2299 0020 abdance@abdance.dk

Program forår 2019

Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa


 

MANDAGE – Start 01. april 2019

16.15-17.00 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.00-17.45 Junior show hold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse
17.45-18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
18.30-19.20 Voksen pardans begynder – Standard og latin samt festdanse
19.20-20.10 Voksen pardans Rutine – Standard og latin samt festdanse

 

TIRSDAGE – Start  02. april 2019

Sal 1
16.30-17.15 Seje Drenge – En blanding af Hip-Hop og Break dance samt Fortnite
17.15–18.15 Sport Disco (Solo og Duo) – BEMÆRK – ønsker du at starte på sportsholdet – så kontakt venligst AB DANCE her
18.15-19.15 Showdance/Moderne/Jazz – Junior
19.15-20.15 Showdance/Moderne/Jazz – Voksne

Sal 2
17.15-18.15 Nyt Hip-Hop Sportshold – BEMÆRK – ønsker du at starte på sportsholdet – så kontakt venligst AB DANCE her
18.15-19.15 Turneringstræning
19.15-20.05 Ballroom Fitness

 

FREDAGE – Start 05.  april 2019

SAL 1

16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – Begynder/Rekruttering – BEMÆRK – ønsker du at starte på sportsholdet – så kontakt venligst AB DANCE her
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 1 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – BEMÆRK – ønsker du at starte på sportsholdet – så kontakt venligst AB DANCE her
Talent/Konkurrence: Alle alders kategorier
S. Konkurrence/Star/Superstar: Født i 2007 til 2009

SAL 2

16.30 – 17.30 Freestyle – Her lærer du at freestyle til forskellig musik
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 2 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – BEMÆRK – ønsker du at starte på sportsholdet – så kontakt venligst AB DANCE her
S. Konkurrence/Star: Født 2006 og før
Superstar: Født 2006 og før

 

SFS hallen – Borgmester Andersens Vej 100 – 6400 Sønderborg


 

TIRSDAGE – Start 02. april 2019

16.15-17.00 Børne show hold – Børnehave børn og 0. klasse
17.00-17.45 Girly teens/Junior show hold – 1. – 4. Klasse
17.45-18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
18.30-19.20 Ballroom Fitness
19.20-20.10 Voksen pardans Rutine – Standard og latin samt festdanse
20.10-21.00 Voksne pardans Begynder – Standard og latin samt festdanse

 

Tønder Hallerne – Sønderlandevej 4-6 – 6270 Tønder


 

ONSDAGE – Start 03. april 2019

17.00-17.45 Børne show hold – Børnehave børn og 0. klasse
17.45-18.30 Girly teens/Junior show hold – 1. – 4. Klasse
18.30-19.15 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
19.20-20.10 Voksen pardans Rutine – Standard og latin samt festdanse
20.10-21.00 Voksen pardans begynder – Standard og latin samt festdanse

 

Skydepavillionen – Gammelting 7A – 6100 Haderslev


 

TORSDAGE – Start 04. april 2019

17.00-17.45 Børne show hold – Børnehave børn og 0. klasse
17.45-18.30 Girly teens/Junior show hold – 1. – 4. Klasse
18.30-19.15 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
19.15-20.00 Showdance/Moderne/Jazz
20.00-20.45 Ballroom Fitness

 

Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa

BEMÆRK – ønsker du at starte på sportsholdet – så kontakt venligst AB DANCE her


 

TIRSDAGE – Start  28. august 2018

17.15 – 18.15 Sport Disco (Solo og Duo)
18.15 – 19.15 Showdance/Moderne/Jazz – Junior – til og med 14 år
19.15 – 20.15 Showdance/Moderne/Jazz – Voksne – fra 15 år og op

 

FREDAGE – Start 05.  april 2019

SAL 1

16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – Begynder/Rekruttering
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 1 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo
Talent/Konkurrence: Alle alders kategorier
S. Konkurrence/Star/Superstar: Født i 2007 til 2009

SAL 2

16.30 – 17.30 Freestyle – Her lærer du at freestyle til forskellig musik
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 2 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo
S. Konkurrence/Star: Født 2006 og før
Superstar: Født 2006 og før