KONTAKT OS ALLE HVERDAGE PÅ TLF. 2299 0020 abdance@abdance.dk

Program efterår 2019

HUSK gratis prøvetime!

Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa


 

MANDAGE – Start 02. september 2019
»Tilmeld hold mandag

Sal 1
16.15-17.00 Børneshowhold – Børnehavebørn og 0. klasse – tilmeld her
17.00-17.45 Juniorshowhold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse – tilmeld her
17.45-18.30 Ungdomshowhold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse – tilmeld her
18.30-19.20 Voksen pardans begynder – Standard og latin samt festdanse – tilmed her
19.20-20.10 Voksen pardans viderekomne – Standard og latin samt festdanse – tilmeld her
20.10-21.00 Voksen pardans øvede – Standard og latin samt festdanse – tilmeld her

Sal 2
18.30-19.30 Sport duo – Hip-Hop tilmeld her

 

TIRSDAGE – Start  03. september 2019
»Tilmeld hold tirsdag

Sal 1
16.30-17.30 Sport Disco (Solo og Duo) tilmeld her
17.30–18.30 Teknik hold tilmeld her
18.30-19.30 Showdance/Moderne/Jazz – Junior tilmeld her
19.30-20.30 Showdance/Moderne/Jazz – Voksne tilmeld herSal 2

17.30-18.15 Seje Drenge – En blanding af Hip-Hop og Break dance samt Fortnite tilmeld her
19.30-20.30 Team Battle – tilmeld her

 

FREDAGE – Start 06. september 2019
»Tilmeld hold fredag / sportsdans

Sal 1
16.30 – 17.30 Sport 1 – Hip-Hop Solo og Duo – Begynder og Rekruttering tilmeld her

  • Begynder og Rekruttering: Alle

17.30 – 18.30 Sport 2 – Hip-Hop Solo tilmeld her

  • Talent: Alle
  • Konkurrence: Børn 1, Børn 2, Junior 1, Junior 2
  • S.Konkurrence: Børn 1, Børn 2, Junior 1, Junior 2
  • Superstar: Børn 1, Børn 2, Junior 1


18.30 – 19.30 Sport 3 – Hip-Hop Solo tilmeld her

  • Konkurrence/S.Konkurrence/star: Ungdom, voksen.
  • Superstar: Junior 2, Ungdom, Voksen

Sal 2
16.30 – 17.30 Sport Battle tilmeld her

 

SFS hallen – Borgmester Andersens Vej 100 – 6400 Sønderborg


 

TIRSDAGE – Start 03. september 2019
»Tilmeld hold tirsdag

16.15-17.00 Børneshowhold – Børnehavebørn og 0. klasse – tilmeld her
17.00-17.45 Girlyteen/Junior show hold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. Klasse – tilmeld her
17.45-18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse – tilmeld her
18.30-19.20 Voksen pardans viderekomne – Standard og latin samt festdanse – tilmeld her
19.20-20.10 Voksen pardans øvede – Standard og latin samt festdanse – tilmeld her
20.10-21.00 Voksen pardans begynder – Standard og latin samt festdanse – tilmeld her

 

Tønder Hallerne – Sønderlandevej 4-6 – 6270 Tønder


 

ONSDAGE – Start 04. september 2019
»Tilmeld hold onsdag


17.45-18.30 Juniorshowhold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse – tilmeld her
18.30-19.15 Ungdomshowhold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse – tilmeld her
19.20-20.10 Voksen pardans viderekomne – Standard og latin samt festdanse – tilmeld her

 

 

Kortdata
Kortdata ©2019

KortdataKortdata ©2019
Kortdata ©2019

 

Kort
” style=”height: 1em; width: 1em; transform: translateY(0.15em); display: none;” /> ” style=”height: 1em; width: 1em; transform: translateY(0.15em);” />
Satellit
” style=”height: 1em; width: 1em; transform: translateY(0.15em);” /> ” style=”height: 1em; width: 1em; transform: translateY(0.15em); display: none;” />

100 m 

 

Skydepavillionen – Gammelting 7A – 6100 Haderslev


 

TORSDAGE – Start 05. september 2019
»Tilmeld hold torsdag

17.00-17.45 Børneshowhold – Børnehavebørn og 0. klasse – tilmeld her
17.45-18.30 Girly teens/Juniorshowhold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. Klasse – tilmeld her
18.30-19.15 Ungdomshowhold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse – tilmeld her
19.15-20.00 Showdance/Moderne/Jazz – tilmeld her

 

Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa


 

TIRSDAGE – Start  03. september 2019
»Tilmeld hold tirsdag

Sal 1
16.30-17.30 Sport Disco (Solo og Duo) tilmeld her
17.30–18.30 Teknik hold tilmeld her
18.30-19.30 Showdance/Moderne/Jazz – Junior tilmeld her
19.30-20.30 Showdance/Moderne/Jazz – Voksne tilmeld her


Sal 2

17.15-18.15 Seje Drenge – En blanding af Hip-Hop og Break dance samt Fortnite tilmeld her
18.15-19.15 Team Battle tilmeld her

 

FREDAGE – Start 06. september 2019
»Tilmeld hold fredag / sportsdans

Sal 1
16.30 – 17.30 Sport 1 – Hip-Hop Solo og Duo – Begynder og Rekruttering tilmeld her

  • Begynder og Rekruttering: Alle

17.30 – 18.30 Sport 2 – Hip-Hop Solo tilmeld her

  • Talent: Alle
  • Konkurrence: Børn 1, Børn 2, Junior 1, Junior 2
  • S.Konkurrence: Børn 1, Børn 2, Junior 1, Junior 2
  • Superstar: Børn 1, Børn 2, Junior 1

18.30 – 19.30 Sport 3 – Hip-Hop Solo tilmeld her

  • Konkurrence/S.Konkurrence/star: Ungdom, voksen.
  • Superstar: Junior 2, Ungdom, Voksen

Sal 2
16.30 – 17.30 Sport Battle tilmeld her