KONTAKT OS ALLE HVERDAGE PÅ TLF. 2299 0020 abdance@abdance.dk

Program efterår 2018

Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa

MANDAGE – Start 27. august 2018

16.15 – 17.00 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.00 – 17.45 Junior show hold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse
17.45 – 18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
18.30 – 19.20 Voksen pardans begynder – Standard/latin og festdanse
19.20 – 20.10 Voksen pardans udvidet – Standard/latin og festdanse
20.10 – 21.00 Voksen pardans øvede – Standard/latin og festdanse

TIRSDAGE – Start  28. august 2018

16.30 – 17.15 Seje Drenge – en blanding af Hip-Hop og Break Dance
17.15 – 18.15 Sport Disco (Solo og Duo)
18.15 – 19.15 Showdance/Moderne/Jazz – Junior – til og med 14 år
19.15 – 20.15 Showdance/Moderne/Jazz – Voksne – fra 15 år og op

FREDAGE – Start 31. august 2018

SAL 1

16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – Begynder/Rekruttering
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 1 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo
Talent/Konkurrence: Alle alders kategorier
S. Konkurrence/Star/Superstar: Født i 2007 til 2009

SAL 2

16.30 – 17.30 Freestyle – Her lærer du at freestyle til forskellig musik
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 2 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo
S. Konkurrence/Star: Født 2006 og før
Superstar: Født 2006 og før

SFS hallen – Borgmester Andersens Vej 100 – 6400 Sønderborg

TIRSDAGE – Start 28. august 2018

16.15 – 17.00 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.00 – 17.45 Junior show hold/Girly teens/Seje drenge – 1. – 4. Klasse  Lukket for tilmelding
17.45 – 18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse Lukket for tilmelding
18.30 – 19.20 Voksen pardans udvidet – Standard/latin og festdanse
19.20 – 20.10 Voksen pardans begynder – Standard/latin og festdanse
20.10 – 21.00 Voksen pardans øvede – Standard/latin og festdanse

 

Tønder Hallerne – Sønderlandevej 4-6 – 6270 Tønder

ONSDAGE – Start 29. august 2018

16.15 – 17.00 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.00 – 17.45 Junior show hold/Girly teens/Seje drenge – 1. – 4. Klasse
17.45 – 18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
18.30 – 19.12 Voksen pardans udvidet – Standard/latin og festdanse
19.20 – 20.10 Voksen pardans begynder – Standard/latin og festdanse

 

 

Skydepavillionen – Gammelting 7A – 6100 Haderslev

TORSDAGE – Start 30. august 2018

17.00 – 17.45 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.45 – 18.30 Girly teens/Junior show hold – 1. – 4. Klasse
18.30 – 19.15 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
19.15 – 20.00 Showdance/Moderne/Jazz

 

Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa

TIRSDAGE – Start  28. august 2018

17.15 – 18.15 Sport Disco (Solo og Duo)
18.15 – 19.15 Showdance/Moderne/Jazz – Junior – til og med 14 år
19.15 – 20.15 Showdance/Moderne/Jazz – Voksne – fra 15 år og op

FREDAGE – Start 31. august 2018

SAL 1

16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – Begynder/Rekruttering
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 1 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo
Talent/Konkurrence: Alle alders kategorier
S. Konkurrence/Star/Superstar: Født i 2007 til 2009

SAL 2

16.30 – 17.30 Freestyle – Her lærer du at freestyle til forskellig musik
17.30 – 18.30 Battle solo niveau 2 (div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump)
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo
S. Konkurrence/Star: Født 2006 og før
Superstar: Født 2006 og før